Az agárdi versenyző megnyerte az aranyfutamot, de a pontversenyben vezető brit riválisa megőrizte előnyét.
Az utolsó pillanatokban dőlt el
Az utolsó, duplaszorzós futam előtt 5 hellyel kellett volna Berecz Zsombornak megelőznie a brit ellenfelét. A versenynek volt olyan szakasza, amelyben megvolt ez a különbség, a végén azonban Scott feljött a 4. helyre és ezzel olimpiai bajnok lett.
Fotón a siker
Történelmi siker
Ez a magyar vitorlázás második ötkarikás medálja, az elsőt a Detre testvérek szerezték, akik az 1980-as, moszkvai játékokon a harmadik helyen végeztek Repülő hollandiban.
Diadalittasan
A dobogósok
A világ- és Európa-bajnok magyar vitorlázó tíz futam után a második helyen jutott be a dupla szorzós éremversenybe, ahol a legjobb tíz szerepelt. Berecz fantasztikus teljesítménnyel, végig az első vagy második helyen hajózva megnyerte az utolsó futamot, de a brit Giles Scottnak a negyedik hely is elég volt a címvédéshez. A dobogó harmadik fokára a spanyol Joan Cardona állhat fel.
Jó helyre ment a támogatás
„Beérett a sok munka, megérte a sok áldozat, amit a családom és mások is hoztak. Örülök nagyon ennek az ezüstéremnek, jó helyre ment az a támogatás, amit kaptam” – nyilatkozott a partra szállás után a 35 éves Berecz Zsombor.
Még egy kis sporttörténelem
Ez volt a hetedik magyar futamgyőzelem az olimpiák történetében, a második, amelyet Berecz szerzett. További friss hírek a Balaton környékéről ide kattintva.
Berecz Zsombor olimpiai pályafutása
Berecz Zsombor negyedik olimpiáján szerepelt, Pekingben és Londonban még Laser Standardban indult, utána ült át a nagyobb fizikai kihívást jelentő Finn dingibe. Rióban az utolsó futamban maradt le az éremversenyről, és a 12. helyen végzett.
Brit hegemónia
Tokióban a négyszeres világbajnok brit Giles Scott folytatta a brit hegemóniát, a 2000-es sydneyi játékok óta más ország nem tudott olimpiát nyerni Finndingiben és a közeljövőben nem is fog. Ez volt ugyanis a hajóosztály – egyelőre – utolsó ötkarikás szereplése, mivel kikerült a 2024-es, párizsi játékok programjából.