Az MSZP szerint a Fidesz – az ország más területei után – most Révfülöpön akar „lenyúlni” egy vízparti köztulajdont – mondta a szocialisták pártigazgatója a Facebookon közvetített online sajtótájékoztatón.
Ez nem mese
Molnár Zsolt szerint a „fideszes kisgömböc újra támad” és Révfülöpön egy sportpályát, kikötőt, valamint egy sétányt akar egy magánalapítványnak, a Mathias Corvinus Collegiumnak adni, ami gyakorlatilag a Fidesz „janicsárképzője”.
Köztulajdonból magántulajdon
Kiemelte, az ellenzék ezt nem hagyja és az ország más területeihez hasonlóan itt is meg kívánják akadályozni, hogy a köztulajdonból magántulajdon váljon.
Népszavazásban bíznak
Az MSZP országgyűlési képviselője szólt arról is, bíznak abban, hogy a Kúria engedélyt ad a szabad vizekért indított népszavazási kezdeményezésüknek, amellyel elérhetik, hogy a Balaton mindenkié maradjon ahelyett, hogy a keveseké válna.
A cáfolat
Orbán Balázs államtitkár szerint erről szó sincs. Úgy fogalmazott: a révfülöpi hajóállomás és a mellette lévő sétány tulajdoni viszonya nem fog változni, így a település lakói az MSZP-videóban szereplő összes területet használni tudják majd. A Mathias Corvinus Collegium egy olyan területet kap meg, amely eddig el volt zárva az emberektől, elhanyagolt volt, de azt most felújítják és megnyitják a révfülöpiek előtt.
Csopak nagy drágán kelt el
889,87 millió forintért kelt el Csopak közforgalmú kikötője a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő árverésén. A helyi polgármester szerint irreális árat adtak a létesítményért.
Három licitáló versengett
Ambrus Tibor, Csopak független polgármestere az MTI-nek irreálisnak, értelmezhetetlenül magasnak nevezte a liciten kialakult végösszeget. A licitet nem várt érdeklődés kísérte, amit az is jól mutat, hogy az utolsó pillanatokban is folyamatosan egymásra ígért három licitáló – tette hozzá.
Húszszoros ár
A kikiáltási ár 52 millió forint volt, az elektronikus licit a napokban zárult le.
Még nem tudni, hogy ki vette meg
Kollár József, a Balatoni Hajózási Zrt. vezérigazgatója az MTI megkeresésére elmondta, az MNV Zrt. zárt rendszerében zajló licit lezárása után leghamarabb jövő hét elején derülhet ki, ki a nyertes ajánlattevő.
Árulják a kikötőket
A Balatoni Hajózási Zrt. – amely tavaly került a Magyar Turisztikai Ügynökség által kezelt állami többségi tulajdonba – reorganizációs tervében négy közforgalmú kikötő eladása szerepelt. A helyi tiltakozások nyomán a hajózási társaság felajánlotta az érintett önkormányzatoknak, hogy eladás helyett hosszú távra bérbe adja számukra a kikötőket. Hárman elfogadták az ajánlatot, Csopakkal azonban nem sikerült egyezségre jutni, ezért hirdették meg árverésen az ingatlant.
Májusban derült ki az eladás, van, aki lemondott
A Magyar Narancs megszerezte a jegyzőkönyvet, ami szerint csak a magyar állam képviselője mondott online igent a Bahart átalakítására, a települések képviseletében 10 polgármester „üzente” írásban, hogy nem, heten tartózkodtak, négy településvezető pedig nem vett részt a szavazáson. A 10 nemmel szavazó polgármester közül 9 független, a tizedik a nyáron lemondott balatonszemesi fideszes polgármester, Szomorú Szilárd volt.
A kempingekért is aggódik az ellenzék
Potocskáné Kőrösi Anita, a Jobbik vezérszónoka a parlamentben egy vitán egyetértett a javaslatban szereplő állami vagyon átadásával, ugyanakkor rendkívül aggályosnak nevezte, hogy a kormány rendkívül alacsony kikiáltási áron próbálja értékesíteni a balatonboglári és a balatonszemesi kempingeket.