Sokoldalú edukációs, szakértői és pénzügyi segítségnyújtással három család életét teszi kézzelfoghatóan jobbá a Provident Pénzügyi Zrt. és a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet Láthatatlanok programjához kapcsolódó „Tudatos élet lépésről lépésre” pályázat. A nyertes családok olyan segítséget kaptak, amelynek révén a pénzügyi tervezés és az életszervezés terén is új fejezet nyílhat számukra, a továbblépéshez pedig a Provident nyújt pénzügyi támogatást.

A magyar családok egy része szó szerint láthatatlan a pénzintézetek számára: anyagi helyzetük miatt nem hitelképesek, nem tudnak igénybe venni pénzügyi szolgáltatásokat, a bankok edukációs tevékenysége sem ér el hozzájuk. Róluk, az ő pénzügyi tudatosságuk és élettervezési képességük fejlesztéséről szól a Provident Pénzügyi Zrt. és a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet közösen indított Láthatatlanok programja, amely évek óta kézzelfogható gyakorlati segítséget nyújt az öngondoskodás terén a rászorulóknak. 

Ezúttal a „Tudatos élet lépésről lépésre” pályázat keretében a Provident biztosít pénzügyi támogatást három olyan családnak, akik a Segélyszervezet átmeneti otthonaiban eltöltött idő alatt a legnagyobb előrelépést érték el a pénzügyeik tudatosabb menedzselésében. 

A Láthatatlanok program kettős célkitűzést követ: amellett, hogy felvállalja az érintettek pénzügyi és életszervezési ismereteinek bővítését, a társadalmi edukáció terén is változásra törekszik, felhívva a szerencsésebb helyzetűek figyelmét az elesettek szükségleteire – hiszen a társadalmi léptékű problémát csak közösen, együttműködve lehet hatékonyan kezelni. A pályázat, és a nyertesek élettörténete ebben a folyamatban egyszerre eredmény és példa: annak felmutatása, hogy léteznek eszközök a hiányzó ismeretek átadására, és ezáltal konkrét élethelyzetek, életutak megváltoztatására. 

A nyertesek története kétszeresen is sikertörténet, hiszen a Láthatatlanok program működőképességének bemutatásán túl azok számára is példaként szolgál, akik a Segélyszervezet látkörében a három érintett családhoz hasonló helyzetben vannak. A most lehetőséghez jutott családok számára az ismeretnyújtásban, a szakemberek közreműködésében és az anyagiakban megnyilvánuló segítség együttesen hozhatja el a megoldást – köszönjük, hogy a Provident Pénzügyi Zrt. támogatása révén kézzelfogható módon sikerülhet jobbá tenni az életüket.”– tette hozzá Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatója.

  • Bene Helga 2022-ben költözött a Segélyszervezet szolnoki Családok Átmeneti Otthonába. Ezután rövid időn belül elhelyezkedett a közfoglalkoztatásban, majd a piaci munkaerőszektorban. Korábbi adósságait folyamatosan rendezte, miközben egy daganatos betegséget is sikerrel leküzdött. Ráadásul egy minimális megtakarítást is tudott képezni, és talált egy elérhető albérletet, amelybe idén májusban be is költözött gyermekeivel. 
  • Némethné Csámpai Fatime tavaly júniusban érkezett az intézménybe három kiskorú gyermekével, kapcsolati erőszak áldozataként. Nagyon gyorsan munkába állt a Segélyszervezet közfoglalkoztatási programjában, és a gyermekei gyorsan beilleszkedtek a közösségbe. Fatime családi parcellát is művel – ami hozzájárul az önállósághoz és a költséghatékonyság eléréséhez –, jelenleg pedig manikűrös tanfolyamra készül. A család immár külső férőhelyen folytatja a sikeres reintegrációt. 
  • Csatári Andrea Teréz is 2024 júniusában költözött az intézménybe öt gyermekével, ugyancsak kapcsolati erőszak áldozataként. Aktívan részt vesz a közösségi életben, és – mivel a legkisebb gyermekre napközben az intézmény dolgozói felügyelnek – lehetősége nyílt a Segélyszervezet közfoglalkoztatási programjába bekapcsolódni. A családi parcella művelése szintén egy lépés volt számára az önellátás felé. Andrea arra törekszik, hogy a mindennapokban minél jobb és biztosabb életet biztosítson a gyermekeinek. Andrea a fogászati kezelés által, egészségesebb és szebb mosolyt szeretne, amely a magánéletében és a munkavállalás területén is magabiztosabbá tenné őt. 

A pályázók számára az intézmény sokoldalú fejlesztő programot biztosított, amelynek része a mentális egészség helyreállítása mellett a pénzügyi tudatosságra nevelés is.

A három nyertes család példája meggyőzően bizonyítja, hogy az edukáció, a pénzügyi tervezés elsajátítása hatékony eszköz lehet akár a reménytelennek tűnő élethelyzetekből történő kilépéshez is. A Láthatatlanok programmal partnerünk, a Segélyszervezet segítsége révén arra törekszünk, hogy ez az folyamatosan továbbfejlesztett tudáskészlet és eszközrendszer minél szélesebb körben elérhetővé váljon a rászorulók számára. A Provident Pénzügyi Zrt. kiemelt prioritásként kezeli a pénzügyi tudatossággal kapcsolatos tudásátadást, a Láthatatlanok program révén azokban a társadalmi csoportokban is, akiket más csatornákon nem lehet elérni.”– hangsúlyozta Boczán Viktor, a Provident Pénzügyi Zrt. vezérigazgatója.

Szponzorált tartalom