Ma helyezték örök nyugalomra Haumann Pétert a Farkasréti temető művészparcellájában. Az életének utolsó hónapjait a Balaton-felvidéken, Paloznakon töltő művészt a Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Magyar Művészeti Akadémia és a Fővárosi Önkormányzat a saját halottjának tekinti. A búcsúztatón csak a meghívottak vehettek részt. A szertartás fél háromkor kezdődött, először a családtagok, majd az egykori kollégák is megérkeztek. Képriportunkból megnézheted kik voltak ott a Nemzet Színészének temetésén.
Haumann Petrát két kislánya kísérte a gyászmeneten
Eperjes Károly is a gyászolók közt volt
Körtvélyessy Zsolt, Újlaki Dénes és Szacsvay László
Bodrogi Gyula botra támaszkodva érkezett a temetésre
Rudolf Péter egy mappával a kezében érkezett
Molnár Piroska is búcsúzott
Cserhalmi György is a gyászolók között volt
Karácsony Gergely, főpolgármester is búcsúzik Haumann Pétertől
Nagy Ervin is elment a Farkasréti temetőbe
Újlaki Dénes mély gyászba merült
Mészáros Béla, a Mintaapák sztárja a gyászszertartáson
Balla Eszter virágot vásárol a Farkasréti temető előtt
Csak meghívóval lehetett bemenni a szertartásra
Elek Ferenc is ott volt Haumann Péter temetésén
Détár Enikő úton a szertartásra
Schell Judit is búcsúzott
Érkeznek a gyászolók a szertartásra
Jordán Tamás is a gyászolók között volt
Ma temették Haumann Pétert
Pénteken vettek végső búcsút Haumann Péter Kossuth-díjas színművésztől, a Nemzet Színészétől a Farkasréti temetőben Budapesten. A művész búcsúztatása 14.30-kor kezdődött a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozójában, a katolikus egyház szertartása szerint. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
81 éves volt
A Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész, a Nemzet Színésze, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztjének csillaggal kitüntetett színésze, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, Paloznak község díszpolgára május 28-án, 81 éves korában hunyt el.
Betegségéről szinte soha nem beszélt
Haumann Péter méltósággal viselte a betegséget, amelyről szinte sosem beszélt. Kollégái sem tudták, hogy milyen nagy a baj, még akkor sem, mikor tavaly bejelentette visszavonulását. A színésznek élete végén unokái adták a legnagyobb örömet, amikor csak lehetett velük töltötte az idejét, hiszen sejthette, hogy minden pillanatot meg kell ragadnia.
Utolsó előadás
Tavaly szeptemberben lépett utoljára színpadra Haumann Péter, a Macskák jubileumi, 1500. előadásán. Akkor még úgy tűnt, hogy jó egészségnek örvend. Lehoczky Zsuzsa szerint nyoma sem volt annak, hogy ekkora a baj.
Paloznakon élt
Haumann Péter hosszú ideje visszavonultan élt a Balaton-felvidéken, Paloznaki birtokán a feleségével, Ágnessel. Trokán Péter, pár utcányira vett egy nyaralót Haumann Péterétől.
Gyászol a falu
„Hatalmas most itt, Paloznakon a csönd. Péter feleségével váltottunk pár üzenetet, nem is tudom elmondani, mennyire megtört a halálhíre. Nem is tudok most mit mondani. Felfoghatatlan a fájdalom” – mondta a színész halála után Trokán Péter.
Szeretett ott élni
A paloznakiak abban bíztak, hogy a művészt a településen helyezik örök nyugalomra. „Jó lenne, ha a Pétert itt helyeznék örök nyugalomra, hiszen nagyon szeretett itt élni” – mondta az egyik helybéli. Végül a család úgy döntött, hogy Budapesten, a Farkasréti temetőben helyezik végső nyugalomra a Kossuth-díjas művészt. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Kiemelt kép: Színművészek Haumann Péter temetésén: Cserhalmi György, Nagy Ervin, Bodrogi Gyula, Schell Judit, Eperjes Károly – BPK-montázs